سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

پس از سالها سفر و پژوهش؛

بازيگر سرشناس سينماي تايلند به دين اسلام گرويد

بنابر اخبار منتشره در مطبوعات و رسانه هاي كشور تايلند، يكي از بازيگران سرشناس و معروف عرصه هنر و سينماي تايلند به نام خانم" نوك سوتي دا" به دين اسلام گرويد و نام آسيه را براي خود انتخاب نمود.
وي طي مصاحبه اي اظهار داشت:" سال ها بود كه براي يافتن كامل ترين دين به كشورهاي مختلفي سفر مي كردم و با اديان و مذاهب بسياري نيز آشنا شدم و به رغم وجود مخالفت هاي بسياري از اطرفيانم، دين اسلام را بهترين دين يافتم و به اين دين مقدس گرويدم.
شايان ذكر است؛ خانم نوك سوتي دا در راستاي تحقيقاتش براي يافتن كامل ترين دين، مدتي نيز مانك بودايي( طلبه بودايي) شد، ولي در نهايت اسلام را به عنوان بهترين و كاملترين دين براي خود انتخاب نمود.
وي هم اكنون در مدرسه شانتي سون شهر بانكوك كه به آموزش تازه مسلمانان مي پردازد، به يادگيري احكام اسلامي مشغول است، گرويدن اين هنرمند به دين مبين اسلام بازتاب گسترده اي در رسانه هاي اين كشور داشته است.
وي در طول يك ماهي كه به دين اسلام گرويده است، در مصاحبه هايي عنوان نموده كه در حال يادگيري زبان عربي براي قرائت قرآن كريم مي باشد و تمامي نمازهاي يوميه خود را به صورت مرتب و بدون هيچ وقفه اي اقامه كرده است.
در همين راستا راهنماي مذهبي وي در زماني كه خانم"نوك سوتي دا" در سلك مانك بودايي در آمده بود، طي مصاحبه اي اعلام كرده است كه از اين انتخاب خانم نوك بسيار خوشحال است، چرا كه وي با شناخت به اين نتيجه رسيده است، در حاليكه بسياري از ما كه خود را بودايي ناميده ايم، در واقع قلباً به بودا و آيين آن ايمان نداريم و اين فرهنگ تحقيق و ايمان قلبي و آزادي انتخاب دين در اين جامعه، بايد اين فرصت را براي همه فراهم آورد تا افراد تحقيق نموده و قلباً به آئيني كه دوست دارند، روي آورند.
پيام خانم آسيه"نوك سوتي دا" در حين گرويدن به دين مبين اسلام براي طرفدارانش و دختران تايلندي اين بوده است:"سلام بر حجاب و خداحافظ بر بدحجابي و پوشش هاي زننده". 

 


١٣:٢٩ - 1393/09/15    /    شماره : ٦٢٢٢٥٦    /    تعداد نمایش : ١٩٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج