دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

با اهداي لوح سپاس به سفیر و رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ایران صورت پذيرفت؛

تشکر از تلاشهاي ايران براي وحدت مسلمين در مراسم مولود النبی (ص) تانزانيا

به  مناسبت ایام میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، مراسم باشکوه مولود النبی (ص) در تاریخ 93/10/13 با حضور گسترده شخصیتها و شیوخ و اقشار مختلف مردمی و با پوشش زنده مراسم توسط کانالهای مختلف تلویزیونی، در میدان بزرگ نازی مواجای شهر دارالسلام برگزار شد.

    در این مراسم که مهمان ویژه آن ، عبدالرحمن دبیرکل حزب حاکم ( CCM) بود، جمعی از سفراء و نمایندگان سفارتخانه ها مانند عمان ، مصر ، ترکیه ، روسیه ، فلسطین بعلاوه آقای صدیق استاندار دارالسلام ، شیخ عبدالله ام نیاسی قاضی القضات تانزانیا ، شیخ موسی سالم رهبر فرقه قادریه تانزانیا  ، شیخ حمید جلال روحانی برجسته شیعیان اثناعشری بومی و شیخ اباصالح روحانی متنفذ اهل تسنن حضور داشتند و از سفارت کشورمان هم از  مهدی آقاجعفری سفیر و مرتضی صبوری رایزن فرهنگی  دعوت بعمل آمده بود.

   در ابتداي مراسم که با مدیریت شورای عالی مسلمانان تانزانیا (باکواتا) هماهنگ شده بود،  شیخ الهادی شیخ بزرگ دارالسلام طی سخنانی پیرامون نقش اسلام در زندگی بشری و رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) در باب تعالی و رشد بشر سخنرانی نمود. وی با اشاره به خصوصیات پیامبر عزیز اسلام (ص)، رفتار ایشان را الگویی والا برای مسلمانان برشمرد و با اظهار تاسف از وجود افراط گرایی و خشونت در برخی کشورها بنام اسلام، آن را محکوم و خواستار اتحاد مسلمانان حول وجود شریف نبی مکرم اسلام (ص) شد. وي با اشاره به اینکه در مراسم مذکور علمای شیعه اثناعشری و سائر فرق مذهبی هم حضور دارند، این حضور را نشانه انس و الفت و برادری مسلمانان در تانزانیا دانست که لازم است آن را حفظ و تقویت نمود.

   در ادامه دیگر سخنرانان از جمله دبیرکل حزب حاکم هم در باب اوصاف و ویژگی های پیامبر گرامی اسلام (ص) و لزوم تبعیت از ایشان برای دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی و پرهیز از اختلاف و تفرقه  نکاتی را بیان داشتند . و در فواصل برنامه نیز گروههای مولودی خوانی  ابیاتی از قصیده برزنجی  در وصف پیامبر (ص) را به زیبایی اجرا کردند.

  در مراسم مذكور از سفیر و رایزن فرهنگی ج.ا.ایران به پاس آنچه که تلاش آنان جهت تقویت وحدت اسلامی خوانده شد ، تقدیر و تشکر شد و از سوی شیخ الهادی و دبیرکل حزب هدایایی به نامبردگان اهداء گرديد  و متقابلا از سوی سفیر کشورمان نیز از آنان با اهدای هدایایی تقدیر شد که با توجه به حضور ساير سفراء و نمایندگان دیپلماتیک از برخی کشورهای اسلامی  و پوشش گسترده و زنده مراسم در کانالهای تلویزیونی ، بازتاب خوبی داشت.

 

 

 


١٠:٣١ - 1393/10/16    /    شماره : ٦٢٣٨١٣    /    تعداد نمایش : ١٩٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج