سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی در کلیسا

سخنرانی در کلیسای ایالت لاگوس(نیجریه)

سرپرست رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در نیجریه بنا به دعوت آقای آبیولا بیتا کاردینال و آقای اوموتایو کشیش کلیسای کاتولیکی FINGER OF GOD در شهر لاگوس به مناسبت روز عید رستاخیز(یا بهارEaster) در جمع عبادت کنندگان حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

سرپرست رایزنی با اظهار تبریک به مناسبت روز عید رستاخیز و خوشوقتی نسبت به حضور وی در جمع نمازگزاران کلیسا، گفت: برای من افتخاری است که در جمع روحانی شما نمازگزاران و در این مکان مقدس کلیسا حضور یافته ام و لحاظتی را با شما سپری می کنم.
آن گاه که نیجریه می آمدم، خوشحال بودم که به کشوری می آیم که دارای سرمایه ی غنی از فرهنگ ها و زبان ها و ادیان مختلف است و تجارب ارزشمندی از زندگی را خواهم دید و به عنوان بهره ام از این سفر تحصیل خواهم کرد.
زندگی سعادتبخش به میزان تجربه ای است که در زندگی به دست می آوریم. کسی که راه ارتباط با دیگران را بر خود ببندید، به خودش ضرر رسانده و از موهبت تجارب دیگران بی بهره می ماند.
وی ضمن اشاره به برخی حکایات اسلامی و ایرانی، گفت: باید به فرزندانمان همزیستی و عشق به یکدیگر و درک مشترک را بیاموزیم تا از سرمایه تجربه زندگی همه انسان ها استفاده کنند.
گفتگو و کار و تلاش مشترک یکی از نیازهای ضروری روزانه همه ماست.
همه ما خواه مسلمان و مسیحی با همه تفاوت ها در گفتار و رفتار یک چیز را هدف خود قرار داده ایم و آن عبادت خداوند با هر واژه ای که از آن تعبیر کنیم و دیگر رفتاری نیکو که زندگی سعادتبخش را برایمان به ارمغان آورد.
رمز و کلید طلایی زندگی سعادتمند، عشق و ایمان خالصانه است باید این عشق از خداوند به همه آفریده های او توسعه یابد تا زندگیمان را مملو از شادمانی کند.
در ادامه برنامه، سرپرست رایزنی که هدیه کوچکی از صنایع دستی ایرانی را به عنوان جایزه برنده پرسش دینی در مراسم آماده کرده بود به پاسخ دهنده به این پرسش که کلید طلایی زندگی سعادتمند چیست؟ اهدا کرد. آقای کاردینال آبیوتا خود پیش از همه با دادن پاسخ: عشق و ایمان خالصانه، هدیه رایزنی را از آن خود کرد.
 


١٠:٤٠ - 1391/01/22    /    شماره : ٥٨١٠٥٨    /    تعداد نمایش : ١٤٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج