سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

طی ماه مبارک رمضان

برگزاری 22 برنامه فرهنگی، دینی وقرآنی طی ماه مبارک رمضان

رایزنی فرهنگی همانند سنوات گذشته در ایام  و لیالی پر فیض و پربرکت ماه مبارک رمضان اقدام به اجرای برنامه های دینی، تبلیغی و برگزاری مراسم معنوی در محافل، مراکز و نقاط مختلف اسلام آباد و راولپندی و حومه آنها نمود. این برنامه ها و مراسم اگرچه با توجه به تأخیر اعزام مبلغ و گروه قاریان قرآن کریم با مشکلاتی مواجه بود لکن بحمدالله با شکوه خاصی برگزار شد که اعم آنها به قرار زیر است:
1)- مسجد قبا:
گروه قرآن و تواشیح طه تهران در اولین برنامه خود در تاریخ دوشنبه 16/5/91 اقدام به اجرای برنامه همخوانی قرآن کریم و اشعار و ادعیه دینی در مسجد قبا اهل سنت نمود. این مسجد که در منطقه حمک واقع است بیشتر نمازگزاران آن کارکنان، افسران و مسئولان ارشد سازمان انرژی هسته ای می باشد. که با استقبال شدید همه ساله میزبان گروه قاریان قرآن کریم اعزامی از ایران است.
2)- شبکه تلویزیونی الهادی تی وی:
روز سه شنبه 17/5/91 با هماهنگی های قبلی رایزنی فرهنگی با شبکه تلویزیونی هادی تی وی، گروه قرآن و تواشیح طه به محل این شبکه اعزام و در ویژه برنامه دینی این شبکه شرکت نموده و به اجرای برنامه های متنوع و جذاب خوب پرداختند.
شبکه تلویزیونی ای تی وی:
گروه قرآنی طه پس از شبکه هادی تی وی در محل شبکه سراسری ای تی وی در اسلام آباد حاضر شده و به مدت 3 ساعت برنامه های خود را در محل این شبکه اجرا کرد. این برنامه های متنوع و بسیار زیبا به طور مستقیم از این شبکه پخش گردید. در اثنای اجرای این برنامه ها، تماس های مکرر بینندگان موجب تکرار و باز اجرای برنامه های این گروه شد.
4)-هتل پی سی:
با همکاری خانه فرهنگ راولپندی و هماهنگی با تعدادی از شخصیت های دینی و فرهنگی و دعوت از جمع کثیری از علماء، مقامات محلی و قشرهای مختلف، مراسم ویژه ماه مبارک رمضان در سالن همایش های هتل پی سی این شهر  برگزار شد. در این مراسم که وعظ و سخنرانی توسط تعدادی از میهمانان ویژه صورت گرفت، گروه قرآنی و تواشیح علاوه بر قرآئت آیات قرآن کریم به صورت انفرادی و جمعی، به اجرای برنامه های تواشیح خوانی و نعت خوانی پرداختند که مورد استقبال و شور و هیجان حاضران در مراسم قرار گرفت.
5)- مسجد علی ابن ابیطاب(ع) جامعه الرضا:
با توجه به درخواست های مکرر مسئولان جامعه الرضا و مسجد علی ابن ابیطالب واقع در منطقه باراکو اسلام آباد از رایزنی فرهنگی مبنی بر حمایت از این حوزه علمیه دینی و انجام برنامه های مختلف فرهنگی، تبلیغی در محل آن، روز چهارشنبه 18/5/91 جناب حجه الاسلام احمد زادهوش مبلغ اعزامی و گروه پنج نفره قرآن و تواشیح به منظور اجرای برنامه های تبلیغی و قرآنی به این حوزه علمیه اعزام شدند. قبل از شروع برنامه های این مسجد پذیرائی افطار از میهمانان به ویژه مبلغ اعزامی و قاریان قرآن کریم صورت گرفت.
6)- مسجد عایشه ادیالا:
در ادامه اجرای برنامه های گروه قرآنی در برخی مساجد بزرگ اهل سنت، بعد از وقت افطار و انجام اقامه نماز تراوی در مسجد عایشه منطقه ادیالا حاضر شده و به اجرای برنامه های قرائت قرآن کریم و همخوانی پرداختند در این شب گروه مزبور علاوه بر اجرای برنامه های خاص خود نعت خوانی با موضوع رسول اکرم(ص) را اجرا نمودندکه با استقبال پرشور و تشویق نمازگزاران این مسجد روبرو شد. در این محفل قرآنی آقای مولانا عبدالله مظهر وارثی عالم شهیر اهل سنت اسلام آباد و راولپندی هم حضور داشتند. پس از اجرای مراسم از میهمانان پذیرائی به عمل آمد.
7)- نماز جمعه مسجد جعفریه شیعیان اسلام آباد:
مسجد بزرگ جعفریه شیعیان یکی از معدود مساجد شیعیان اسلام آباد است در منطقه آی 9 این شهر قرار دارد که با هماهنگی های به عمل آمده با مسئولان این مسجد، رایزنی فرهنگی با توجه به اهمیت آن برای اولین بار  طی چند سال گذشته اقدام بر اعزام گروه مبلغ اعزامی به همراه گروه قرآنی به این مسجد نمود. گروه طه در یکی دیگر از برنامه های جذاب خود پس از شرکت در نماز جمعه این مسجد برنامه های قرآنی خود را اجرا نمود.
8 )- مسجد ملوت سیدان صدر راولپندی:
9)- جامعه الصادق اسلام آباد:
10)- بارگاه گلراه شریف اسلام آباد:
نخستین بار از بارگاه تونسا شریف مولتان توسط آقای خواجه مدثر سجاده نشین بارگاه تونسا شریف هماهنگ شد و استقبال خوب و بی سابقه ای از قاریان به عمل آمد.ابتدا نماینده پیرگلراه شریف آقای معین الحق شاه از همه بزرگان که در آنجا دفن هستند برای قاریان معرفی نمود بعد از آن اجرای تواشیح شد که بالغ بر سه هزار نفر در این مراسم با شکوه حضور داشتند بعد از آن ضیافت افطار و سپس در هنگام صرف شام آقای فرید الحق فرزند معین الحق شاه از میهمانان خیرمقدم و کتابهایی در مورد بارگاه گلراه شریف را به سرپرست گروه اهداء کردند.
11)- مسجد ابوبکر صدیق اسلام آباد:
آقای گلزار مدنی گفت: که ما همه ساله قراء قرآن کریم را در پاکستان میزبانی می کنیم و هم اکنون در پاکستان صدای ملکوتی قرآنی قاریان ایرانی در فضای پاکستان می پیچد.
12)- باشگاه ملّی خبرنگاری پاکستان در اسلام آباد:
سمینارو نمایشگاه روز قدس در باشگاه ملّی خبرنگاری پاکستان در اسلام آباد با تلاوت آیات کلام ا... مجید و با صوت معنوی آقای ندّاف قاری اعزامی از کشورمان آغاز گردید ودر پایان برنامه سمینارو نمایشگاه، گروه تواشیح اعزامی برنامه سوره نور و تلاوت اسماءالحسنی را اجرا کردند که مورد استقبال گرم حضار محترم قرار گرفت و سپس  هنگام ضیافت افطاری و شام، بسته های فرهنگی  شامل کتاب قدس از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) منتشره از سوی اداره نشر حضرت امام(ره)، فصلنامه پیغام آشنا (منتشر از رایزنی فرهنگی اسلام آباد)سی دی تهیه شد از فیلم یوم القدس، فیلم زیتون سرخ، دستمال های چیفیه، قرآن های جیبی واصله از سازمان متبوع به میهمانان و مراجعین اهداء گردید. و
13الی16 )- عزاداری کارکنان اعزامی نهاد های کشورمان درشب های قدر(طی سه شب قدر با سه برنامه به مناسبت شهائت مولای متّقیان علی علیه السلام با نوحه سرایی جناب آقای جعفرزاده مداح اهل بیت(ع)از گروه اعزامی تواشیح طه) و اجرای یک برنامه دعای کمیل در مسجد مسکونی سفارت:
گروه قرآنی و تواشیح طه که در اجرای برنامه های مدیحه سرائی و مرثیه خوانی نیز تبحر دارد، در مراسم ویژه لیالی ملکوتی قدر در مسجد محل مسکونی سفارت کشورمان علاوه بر قرائت قرآن
کریم، و تواشیح خوانی به ذکر مصیبت شهادت مولی الموحدین پرداختند، این مراسم که از ساعاتی پس از افطار شروع شد تا نزدیک وقت سحر ادامه داشت.
17)- حضور و سخنرانی جناب حجّت الاسلام و المسلمین آقای زادهوش روحانی محترم اعزامی در جمع کارکنان سفارت طی ایام ماه مبارک رمضان برای نماز ضهر و عصر درنماز خانه اداری سفارت:
18)- حضور روحانی و گروه قرآنی اعزامی در نمار جمعه مسجد جامع جعفریه I-9، اسلام آباد برای سخنرانی و اجرای برنامه های قرآنی:
19)- حضور روحانی اعزامی برای افتتاح نمازخانه، خانه فرهنگ ج.ا.ایران، راولپندی
20)- اجرای برنامه قرآنی در مسجد فیصل اسلام آباد:
آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان گروه تواشیح اعزامی از جمهوری اسلامی ایران بعد از نماز جمعه در مسجد فیصل با حضور معاون رایزنی فرهنگی، رئیس آکادمی اسلامی الدعوه آکادمی دانشگاه بین المللی اسلامی ، هیئت امنای مسجد ،  معتکفین در این مسجد و نمازگزاران نمازجمعه برنامه قرآنی را در ۳ بخش به ترتیب ذیل اجرا نمودند که به شدّت مورد استقبال و تشویق قرار آنها گرفتند.
بنابر این: نخست تلاوت قرآن مجید به توسط قاری حمید رضا نداف و سپس گروه تواشیح و بعد از آن تلاوت بسیار زیبای آقای عبدالوحید جعفرزاده قرائت شد که مستمعین را به وجد درآورد که با سردادن تکبیر و ذکر سبحان الله نسبت به ایشان  ابراز علاقه می کردند
21)- اجرای برنامه قرآنی  در جامع مسجد شاه الله دته اسلام آباد
عصر روز جمعه ۲۸ ماه مبارک رمضان به دعوت مردم شاه الله دته در جامع مسجد این منطقه گروه طه برنامه قرآنی را با قرائت قرآن کریم توسط قاری حمید رضا نداف آغاز کردند و بعد از آن آقای خان صاحب بهنام از گروه تواشیح طه نعت حضرت  رسول اکرم(ص) را به زبان اردو اجراء کردند و در در آخر  باتلاوت قرآن مجید توسط آقای   عبدالحمید جعفرزاده این جلسه پایان یافت ، این برنامه بسیار مورد استقبال گرم مردم شاه الله دته قرار گرفت و آقای سعید احمد شاه موسوی از رایزنی فرهنگی و گروه قرآنی تشکر و امتنان بعمل آوردند.
22)- اجرای برنامه قرآنی در پریس کلب چکوال در حومه اسلام آباد
روز چهارشنبه ۲۶ رمضان گروه تواشیح طه در سالن انجمن خبرنگاران چکوال که یک محفل شعرخوانی و سخنرانی بمناسبت روز تأسیس(روز ملّی) پاکستان جهت اجرای  برنامه های قرآنی حضور یافتند.


١١:٣٧ - 1391/05/31    /    شماره : ٥٨٧٨٧٩    /    تعداد نمایش : ١٨٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج