دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قرآن کریم

اهداي جوايز به حفاظ برتر مسابقات قرآن کریم در کراچی

خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در کراچي روز پنجشنبه ٤ اکتبر ٢٠١٢ برابر با ١٢ مهر ماه ١٣٩١ ساعت يازده و نيم صبح براي اهداي جوايز و تقدير نامه به حفاظ برتر مسابقات قرآن مجيد مراسمي را در محل سالن جلسات نمايندگي برگزار نمود.
در اين مراسم قرآني جناب آقاي خطيب، مسئول محترم خانه فرهنگ ج.ا.ايران در کراچي، جناب آقاي نوروزي، سرپرست محترم خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در حيدر آباد، جناب آقاي جلندي کارشناس محترم خانه فرهنگ ج.ا.ايران در کراچي، سه نفر از استادان حوزه هاي ديني سني و افراد برتر مسابقات قرآني حضور داشتند.
در پايان مراسم جناب آقاي خطيب، جناب آقاي نوروزي و جناب آقاي جلندي جوايز و تقدير نامه را به حفاظ برتر از آقايان و بانوان اهداء نمودند.
اين مسابقات در دو مقطع در رشته حفظ؛ ١٥جز و کل قرآن مجيد داير گرديده و از هر مقطع سه نفر برتر، اول دوم و سوم انتخاب شدند. با اين قرار شش نفر از آقايان و شش نفر از بانوان مجموعا دوازده نفر به در یافت جايزه نایل شدند.
اين مراسم با تلاوت آياتي چند از قران مجيد توسط يکي از استادان حفظ و تجويد قرآن آغاز گرديد.
جناب آقاي خطيب، طي سخنا ني ضمن خوشامد گويي، خير مقدم و تشکر از حضار و حفاظ، احاديثی از پيامبر گراميقدر اسلام(ص) در فضيلت حفظ قرآن کريم و جايگاه حافظان اين کتاب الهي  بیان نموده و ترويج آموزش، حفظ، وعمل به قرآن را به ويژه در شرايط حاضر مورد اهميت قرار داد. وي درا دامه سخنان خود افزود: امروز جمعيت مسلمانان در سراسر جهان که نزديک به دو مليارد مي باشد اگر همه شان قرآني شوند هيچ کس از دشمنان اسلام جرائت اهانت به ساحت مقدس پيامبر گراميقدر اسلام(ص) را نمي کند. بقول رسول گرامي اسلام(ص) کسانيکه حافظ قرآن هستند فردا روز قيامت با پيامبران محشور مي شوند و همراه با ايشان از صرط عبور خواهند کرد.


١٠:٤١ - 1391/07/12    /    شماره : ٥٩٠٣٦٨    /    تعداد نمایش : ١٥٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج