سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های قرآنی

برنامه های قرآنی دارالقران های غنا در ماه مبارک رمضان

   سه دارالقرآن برنامه های خود را از اول ماه مبارک رمضان تحت عنوان الأمسیات القرانیة و با حمایت رایزنی فرهنگی ج. ا. ایران آغاز کردند. این مجالس با حضور جوانان بین 15 تا 30 سال هر روز از ساعت 3.30 تا 5.30 دقیقه عصر تا روز 23 ماه رمضان ادامه یافت.
این برنامه ها با قرائت قرآن به سبک سنتی حلقه وار توسط شرکت کنندگان آغاز میشد که استاد غلطها را اصلاح مینمود و به مناسبت احکام تجوید را نیز آموزش میداد. پس از آن استاد در باره مسایل مهم از جمله پاره ای شبهات پیرامون آیات قرآن با استفاده از کتاب شبهات و ردود حول القران نوشته استاد مرحوم آقای محمد هادی معرفت سخنرانی مینمود و سپس شرکت کنندگان پرسشهای دینی خود را مطرح میکردند و پاسخ میگرفتند.
در مباحث تفسیری از تفسیر الکاشف نوشته استاد محمد جواد مغنیة استفاده میشد. امسال این مباحث از ابتدای سوره حمد تا آیه 80 سوره بقره ادامه پیدا کرد. در ضمن این مباحث تفسیری به مطالب مهمی از جمله شفاعت، مساله گفتن آمین در نماز، قضا و قدر، احکام فقهی اختلاف مکاتب فقهی با توضیح مواضع اهل بیت و قصه زندگی پیامبر خدا حضرت موسی و بنی اسرائیل اشاره شد. همچنین در ذیل این مباحث خطر صهیونیزم و قضیه فلسطین و بیت المقدس و نظر امام خمینی در باره روز قدس خاطر نشان گردید.


١٠:٢٩ - 1392/06/04    /    شماره : ٦٠١٨٠٦    /    تعداد نمایش : ١٥٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج