سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم پایانی دهه قرانی در داکار

مراسم پایانی دهه قرانی مجلس انس باقران در شهر تیس در داکار

در آخرین شب دهه قرانی برگزار شده در سنگال رایزن فرهنگی به همراه گروه اعزامی از ج. ا.ایران شامل قاری وگروه تواشیح  به شهر تیس سفر نموده ودر مراسمی که توسط دارالقران الهدی با حضور شخصیتهای دینی مذهبی محلی ترتیب داده شده بود شرکت نمودند.
این دارالقرآن در طبقه فوقانی مسجد شیعی الرسول تیس واقع شده که در آنتعداد 250 دانش آموز به فرا گیری علوم دینی وقرانی می پردازند.
    آقای شیخ محمد دیوپ امام مسجد ومدیر موسسه قرانی در آغارمراسم حضور هیات فرهنگی، قرانی ج.ا.ایران به شهر تیس را خیر مقدم گفته واظهار امیدواری نمود که این مراسم در ارتقاء سطح همکاریهای قرانی بین تیس ومرکز فرهنگی ج.ا.ایران مثمر ثمر واقع شود.
 سپس آقای ذاکری رایزن فرهنگی با ابراز خوشنودی از حضور در این پایگاه مهم اهل البیت در شهر بزرگ تیس اشاعه فرهنگ ناب قرانی را رسالت همه دلسوزان اسلام وقران ذکر کرده و ضمن اشاره به حدیث ثقلین پیامبر اکرم(ص) برضرورت تلاش بیشتربرای حفظ وگسترش جایگاه این دو امانت الهی توصیه شده توسط پیامبر تاکید نمود.
   شیخ ابراهیم با امام جماعت مسجد درویش واحمد سالو انجای رییس اتحادیه جوانان مسلمان شهر تیس وعبد السلام دیوپ سردبیر نشریه جهان اسلام از دیگر سخنرانان این مراسم معنوی بودند که در سخنان خود ماه مبارک رمضان را ماه رحمت وبرکت وتمسک به قران وآمیزه های قرانی ذکر کردندوضمن تشکر از ج.ا.ایران در پشتیبانی از فعالیتهای قرانی خواستار حمایت بیشتر واعزام هیاتهای فرهنگی دیگر به شهر تیس وفعال نمودن امکانات فرهنگی بالقوه این شهر خصوصا در حوزه جوانان شدند.
  ادامه مراسم انس با قران تیس با تلاوت آیات توسط دانش آموزان مدرسه قرانی الهدی همراه بود. وپس از آن قاری بین المللی جناب آقای محمد بیگی به قرائت آیاتی از قران پرداخته وگروه تواشیح میعاد قم نیز برنامه خود را اجرا نمودند که به روال شبهای گذشته مورد استقبال وابراز احساسات جمع حاضر قرار گرفت.


١١:١٧ - 1392/05/26    /    شماره : ٦٠١٩٧٣    /    تعداد نمایش : ١٢٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج