جمعه ١٧ مرداد ١٣٩٩

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

آیت‌الله تسخیری در اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه: قرآن الگوی تمام عیار برای جهانیان است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در سخنرانی خود در اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه قرآن کریم را کتاب گفت‌وگو خواند و گفت: نخبگان و اندیشمدان ایرانی و روسی با مراجعه به این کتاب می‌توانند الگوی تمام عیار دنیا را ملاحظه کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در سخنرانی خود در اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه که سوم مهرماه در مسکو برگزار شد، با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و روسیه گفت: گفت‌وگوی فرهنگی زاویه‌ای ‌جدیدی از گفت‌و‌گوهاست. گفت‌وگوی نخبگان جايگاه مطلوبی برجای خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در فضای دوستی گفت‌وگو شکل خواهد گرفت، تأکید کرد: فضای گفت‌وگو باید فضای همراه با احترام و انسانی باشد.

آیت‌الله تسخیری همچنین، قرآن کریم را کتاب گفت‌وگو خواند و گفت: نخبگان و اندیشمدان ایرانی و روسی با مراجعه به این کتاب می‌توانند الگوی تمام عیار دنیا را ملاحظه کنند.

وی در پایان سخنانش، روابط فرهنگی بین دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و از همه نخبگان روس خواست ایران را بهتر بشناسند.

گفتنی است؛ ابراهیمی‌ترکمان و آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام بنابر دعوت رسمی مقامات روسي و به منظور شرکت در اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه و همايش بين‌المللي «اسلام در جهان فراگیر» راهی روسیه شدند.

در اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه علاوه بر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس شورای عالی ادیان، محمدعلی ربانی، رییس مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی این سازمان، دیگر افراد و اساتید به ارایه مقالات خود خواهند پرداخت.


٠٨:٤٩ - 1398/07/07    /    شماره : ٧٣٦٤١٤    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج